Maniek_edited.jpg

Rasa

Umaszczenie

Wiek

Płec

ESPEN

w typie karelski pies na niedzwiedzie

Czarna z bialym

1 rok

Pies

Rozmiar

Średni

Espen (pełne imię: Espen vel Maniek) - młody pies w typie Karelski pies na niedźwiedzie szuka odpowiedzialnego domu stałego.

Ma około roku, jest bardzo aktywny, energiczny, wymaga dużej ilości ruchu i zapewnienia odpowiedniej ilości aktywności umysłowej. Bardzo dobrze sprawdzi się u boku osoby aktywnie spędzającej czas, biegającej, lubiącej długie spacery, trening typu agility czy nosework.

Chłopak jest grzeczny, był wychowany z dziećmi i kotami, ale lepiej, jeśli trafi do domu bez małych zwierząt. Jeśli w nowym domu jest kot konieczne będzie odpowiednie przedstawienie. Może tez się dobrze odnaleźć ze spokojna suczka.

Jest nauczony paru podstawowych komend, ładnie chodzi na smyczy. Trzeba jednak mieć na uwadze instynkt łowiecki i fakt, ze pies może mocno pociągnąć, gdy zobaczy dzikie zwierzę. Najlepiej jeśli nowy opiekun zdaje sobie sprawę, ze takiego psa należy prowadzić na lince dla swobody ruchu i bezpieczeństwa, gdyż będzie nieodwoływalny gdy zobaczy zwierzynę.

Jest typowym przedstawicielem tej rasy i cechuje go duża samodzielność, niezależność.

Bardzo lubi długie spacery i zwiedzanie nowych terenów, jak na prawdziwego myśliwego przystało.

Jest łagodny do ludzi i dzieci, jednak ze względu na charakter i ruchliwość należy zachować ostrożność w kontaktach z dziećmi. Adopcja do domu z dziećmi starszymi (10+)

Inne psy raczej ignoruje, nie szuka zaczepki, jednak zaczepiony odpowie. Zachowanie w stosunku do innych psów może sie zmienić z wiekiem wiec dobrze mieć na uwadze cechy charakterystyczne dla tych ras, czyli: dominujący.

W wychowanie go należy być konsekwentnym i stosować tylko wzmocnienie pozytywne.

Pies jest w Warszawie, ale odpowiedniego domu szukamy na terenie całej Polski.

Obowiązuje procedura adopcyjna i obowiązek zapoznania się z materiałem dotyczącym specyfiki rasy.

Dla Espena szukamy domu doświadczonego, odpowiedzialnego i aktywnego. Najlepiej, aby była możliwość odbycia wizyt i spacerów przed adopcja.

Fundacja zapewnia wsparcie behawiorystyczne i porady dla nowego opiekuna.

Zainteresowane adopcja tego pięknego psa osoby prosimy o kontakt 537 756 569 lub info@odin.org.pl