ARTYKUŁY - PIES W MIEŚCIE

Większość właścicieli psów, nie zdaje sobie sprawy z faktu, że przepisy nakazują prowadzenie psa na smyczy w miejscach publicznych oraz w lesie. Bardzo często psy puszczone luzem, gonią dziki, sarny, oraz inne dzikie zwierzęta. Dochodzi też do pogryzień między psami.

Dokument opracowany przez lekarzy weterynarii i behawiorystów z USA do pobrania.

'Okres socjalizacji szczeniąt, który trwa od 6 do 14 tygodnia życia, jest krytyczny dla odpowiedniego rozwoju psa, ale należy zachować ostrożność.

 

 

Często tak bywa, ze opiekunowie sa zaniepokojeni zmiana w zachowaniu psa, której nie są w stanie zrozumieć czy wyjaśnić. Pies staje się bardziej nerwowy i lękliwy, bardzo wrażliwy na dźwięki i boi się pozostać sam.

Jak wygląda starzenie się psa?

Najważniejszą kwestią, jest jednak… kwestia bezpieczeństwa! I nigdy, przenigdy nie możemy o tym zapominać. W takim razie, jak powinien wyglądać bezpieczny spacer z psem?.....

Psie wybiegi to temat rzeka Powstały po to, żeby psiaki mogły radośnie bawić się bez smyczy. Ale czy naprawdę pełnią taką funkcję?

Inicjatywa psiarzy z Gdyni dla właścicieli czworonogów, wspiera tych, co nie maja kogo poprosić o pomoc. Grupa wsparcia Pies w Koronie liczy już ponad 67 tysięcy osób.

Opiekun jest głównym dowodzącym na spacerze. Pomimo, ze słuch i węch psa są znacznie lepsze niż Twoje, prawdopodobnie to Ty zobaczyć nadchodzącego psa szybciej niż Twój pies. Jeśli zobaczysz psa szybciej, masz szansę się przygotować.

Tak jak ludzie, psy maja potrzebę zachowania wygodnego, bezpiecznego i szanującego ich przestrzeń odstępu od innych psów. ....

Zarówno rowerzyści jak i właściciele psów, są zwolennikami zdrowego trybu życia poprzez ruch i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dlaczego dochodzi do wypadków skoro są wyznaczone ścieżki rowerowe?

Podatek ten jest dochodem gminy, która ustala jego wysokość indywidualnie. Gmina może również zrezygnować z jej pobierania.

Smycz należy skrócić, najlepiej nie napinając jej. Jak? Podchodząc do psa, zamiast ciągnąc psa do siebie. Jeśli nie jesteśmy w stanie skrócić smyczy, możemy zwiększyć dystans od mijanego psa.

Odin_15x15_2.jpg