Einarr Alex.JPG

Rasa

Umaszczenie

Wiek

Płec

EINARR

w typie karelski pies na niedzwiedzie

Czarna z bialym

5 lat

Pies

Rozmiar

Średni/większy

Einarr - ten piękny młody pies w typie Karelski pies na niedźwiedzie szuka odpowiedzialnego domu stałego.

Ma 5 lat, jest bardzo aktywny, energiczny, wymaga bardzo dużej ilości ruchu i zapewnienia odpowiedniej ilości aktywności umysłowej. Bardzo dobrze sprawdzi się u boku osoby aktywnie spędzającej czas, biegającej, lubiącej długie spacery, trening agility czy nosework.

Jest typowym przedstawicielem tej rasy i cechuje go duża samodzielność, niezależność i świetna orientacja w terenie. Z przewodnikiem nawiązuje dobry kontakt, ale nie będzie zbyt wylewny w uczuciach. Podchodzi się przytulic, pogłaskać, ale tylko na chwile i rusza dalej na swoja ‘misje’. Bardzo lubi długie spacery i zwiedzanie nowych terenów, jak na prawdziwego myśliwego przystało.

Na smyczy chodzi ładnie, ale w dość szybkim tepie, jest pobudzony, bystry i głownie prowadzony nosem tropiciela. Nie można go spuszczać ze smyczy czy linki, gdyż jego bardzo silnie rozwinięty instynkt łowiecki spowoduje ucieczkę. Pies nie nadaje się do biegania samemu po ogrodzie, ponieważ przeskakiwał z łatwością ogrodzenie i udawał się na samodzielne polowania. Goni wszystkie dzikie zwierzęta oraz koty. Znudzony i niewybiegany przeskoczy nawet wysokie ogrodzenie.

Jest łagodny do ludzi, jednak ze względu na charakter i ruchliwość należy zachować ostrożność w kontaktach z dziećmi. Adopcja do domu bez dzieci.
Inne psy raczej ignoruje, nie szuka zaczepki, jednak zaczepiony odpowie.
W wychowanie go należy być konsekwentnym i stosować tylko wzmocnienie pozytywne.

Jest zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany, gotowy do adopcji.

Pies jest w woj. Śląskim, ale odpowiedniego domu szukamy na terenie całej Polski.

Obowiązuje procedura adopcyjna i obowiązek zapoznania się z materiałem dotyczącym specyfiki rasy.

Dla Einarra szukamy domu doświadczonego, odpowiedzialnego i aktywnego. Najlepiej, aby była możliwość odbycia wizyt i spacerów przed adopcja.

Prosimy o przemyślane telefony.

 

Adopcja wirtualna


Zainteresowane adopcja tego pięknego psa osoby prosimy o kontakt 537 756 569 lub info@odin.org.pl