ZABEZPIECZMY PSY PRZED TRUCIZNA

09 i 16. 05. 2021   BEZPŁATNE SZKOLENIE Z ‘REZYGNACJI’ - Szkolenie dla opiekunow psów - Gdynia Polanka Redłowska
FOOSzkolenie.JPG

Zapraszamy na szkolenie z 'REZYGNACJI' dla opiekunów psów - Gdynia

Ostatnio często otrzymujemy zgłoszenia o truciznach porozkładanych na wielu osiedlach w Trójmieście. Zjedzenie przez psa takiej trucizny może być bardzo niebezpieczne.

W związku z tym i aby chronić naszych podopiecznych, organizujemy wraz z Fundacja ODIN darmowe szkolenie wstępne z REZYGNACJI dla właścicieli psów z Gdyni.

Czym jest REZYGNACJA i czego dotyczy?

Otóż rezygnacja może dotyczyć znalezionego jedzenia, witania się z napotkanymi psami czy ludźmi, pogoń za kotem czy rowerem itp. Rezygnacja różni się od ‘porzucenia’ jedzenia czy pogoni za interesującym obiektem na komendę.
W przypadku rezygnacji nie ma żadnej komendy a pies sam rezygnuje, nie angażuje się i/lub ‘pyta’ opiekuna o właściwe zachowanie – mogę czy nie mogę? – i patrzy w kierunku opiekuna zanim zareaguje na ten fajny i atrakcyjny bodziec.

Jest to wprowadzenie do tematu rezygnacji, jednak, gdy opiekun pozna mechanizm rezygnacji oraz odpowiedni sposób nagradzania, będzie w stanie pracować samodzielnie ze swoim psem.
Rezygnacja tak jak odczulanie na różne bodźce to tzw Lifelong training, czyli szkolenie do stosowania przez cale życie, można stosować do wielu sytuacji i bodźców, i należy często powtarzać aby utrwalać odpowiednie zachowania psa. Ćwiczenia są automatycznie powtarzane, gdy opiekun nauczy się jak pracować z psem.

Szkolenie odbędzie się w 3 dni w różnych lokalizacjach w Gdyni:

- w sobotę 8go maja o godzinie 16:00 na dzielnicy Dąbrowa

- w niedziele 9go maja o godzinie 16:00 na dzielnicy Karwiny

- w sobotę 15go maja o godzinie 16:00 na Polance Redłowskiej Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych opiekunów i proszę, aby przyszli BEZ Psów ! To będzie sam wykład i odpowiedzi na pytania. Grupa psów uniemożliwiłaby koncentracje i przeprowadzenie takiego szkolenia.

One on One - Behawiorysta - Szkolenie Psów 

 

* Przypominamy o obowiązku zachowania bezpiecznego dystansu i ubranie maseczek.
 

Original_edited.jpg
Odin_15x15_2.jpg