ZOSTAN DOMEM TYMCZASOWYM

Fundacja bardzo potrzebuje wolontariuszy, którzy są w stanie zaoferować bezdomnym psom dom tymczasowy (DT).

Jeśli jesteś wrażliwą na krzywdę zwierząt osobą i chcesz im pomoc, poza wsparciem finansowym czy wolontariatem, możesz tez zostać Domem Tymczasowym (DT) dla jednego z naszych podopiecznych. Każda pomoc jest niezmiernie ważna, i każdy gest pomaga w nieco inny sposób.

Co to jest dom tymczasowy?

Jest to opieka we własnym domu czy mieszkaniu na pewien okres czasu dla jednego z piesków, do póki Fundacja nie znajdzie dla tego psa domu stałego. Wszystkie koszty utrzymania takie jak wyżywienie czy rachunki weterynaryjne, są pokrywane w pełni przez fundacje, chyba ze DT chce zaoferować pokrycie części kosztów, co wspiera fundacje również ze strony finansowej.

Dom Tymczasowy to wspaniała szansa dla piesków, które bardzo źle znoszą samotność i warunki schroniskowe. DT pozwala podopiecznym szybciej dojść do siebie po zabiegach weterynaryjnych, po chorobach, a przede wszystkim pozwala im odzyskać radość życia, co oczywiście niesie za sobą ogromne korzyści zarówno psychologiczne jak i fizyczne.  Pies, który jest szczęściarzem i trafi do DT, ma o wiele większa szanse na nowy dom. Odpowiednia socjalizacja i przygotowanie psa do życia w domu czy mieszkaniu, ułatwia i przyspiesza adopcje, a oczekiwanie odbywa się w o wiele bardziej komfortowych warunkach.

Psy Karelskie to bardzo towarzyskie psy i pomimo ich bardzo silnego indywidualizmu i częstej potrzeby na spędzenie czasu ‘sam na sam’, bardzo potrzebują kontaktu z człowiekiem. Wygasają, jeśli są zostawione bez towarzystwa i czułości, albo, co gorsza zdziczeją, co utrudni socjalizacje i adopcje. Karelki to niełatwe psy, które będą testowały nowego opiekuna wielokrotnie, wiec najlepiej, jeśli DT zostanie osoba z doświadczeniem i zdecydowana, ale cierpliwa. Fundacja będzie wspierała DT na każdym kroku porada i finansowo.

Fundacja, pomimo najszczerszych chęci nie jest w stanie zapewnić takiej opieki i poświecić tak dużo uwagi i czasu wszystkim podopiecznym, czasem tez ze względu na lokalizacje, i dlatego bardzo będziemy wdzięczni za każdy nowy Dom Tymczasowy.

Jeśli rozważasz możliwość podarowania Domu Tymczasowego jednemu z naszych podopiecznych, skontaktuj się z nami na rozmowę wstępną, aby dowiedzieć się szczegółów, a my udzielimy wszelkich informacji.

Dziękujemy !

 

Aby zostać domem tymczasowym konieczne będzie podpisanie umowy wolontariackiej.